tesis-aydinlatma

İZFEN Enerji – Çevre ve Yol Aydınlatmaları

Çevre ve yol aydınlatmaları tesislerin güvenliği ve gece oluşabilecek saha çalışmalarının daha sağlıklı biçimde gerçekleştirilebilmesi için kurulan santralin uygun noktaları hesaplanarak oluşturulan çalışmalardır. Kurulum yapılan santral arazisinde gerekli aydınlatma ihtiyaçları hesaplanarak buna yönelik bir çalışma gerçekleştirilir. Aydınlatma direkleri, elektrik alt yapısı ile desteklenerek kurulan tesis sınırları içerisinde aydınlık bir görüntü oluşturulur.

Projelendirilen tesis sahası gerekli hesaplamalar sonucunda yol ve tesis güvenlik olmak üzere belirli noktalara aydınlatma direkleri yerleştirilir. Bu aydınlatma direkleri ile birlikte tesis makul ölçüde aydınlatılarak görüş açısı sağlanır. Ulaşım kolaylığı ve gece oluşabilecek herhangi bir aksilik durumunda görüş açısı rahatlığı için yapılan bu çalışmalar tesis sahalarının güvenliği içinde önemlidir. Doğru hesaplamalar ile tesisin her noktasında aynı aydınlatma derecesi oluşabilecek şekilde projelendirilir.

Aydınlatma sistemleri güvenlik ve tesis izleme kameralarının görüş açılarının genişlemesi, net bir görüş sağlanabilmesi içinde önemlidir. Bu nedenle aydınlatma direklerinin bulunduğu noktalara güvenlik kameraları yerleştirilmektedir. Tesisin kritik noktalarında yeterli aydınlatma ile birlikte güvenlik kameraları montajlanarak tesis daha güvenli ve aydınlık bir ortama dönüştürülür.

aydinlatma-sistemleri