İZFEN ENERJİ – Elektrik Altyapı İşleri

İzfen Enerji ve Mühendislik olarak taahhütünü yaptığımız projelerde tesislerin elektrik altyapı işleri, trafo, inverter ve pano kurulumlarını itinayla gerçekleştiriyoruz. Yapılan detaylı hesaplamalar ve tesislerin ihtiyaçları neticesinde uygun çözümleri bir araya getirerek doğru altyapılar oluşturularak tesislerinizde üretilen enerjinin kayıpsız ve güvenli bir biçimde aktarılmasına olanak sağlıyoruz.

Alçak – Orta Gerilim Şebekeleri

Üretilen veya bir yerden bir yere aktarılmak istenen elektrik enerjisini taşımak için bir elektrik ağı kurulması gerekir, buna elektrik şebekesi ismi verilir. Elektriğin kesintisiz ve kayıpsız biçimde aktarılabilmesi için iyi bir alt yapı ve iyi bir şebeke sistemi kurulması gerekir. Bu nedenle iyi bir planlama yapmak ve elektriği kayıpsız bir biçimde aktarabilmek için farklı gerilim seviyeleri kullanılır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
orta-gerilim-sebeke
trafo-merkezleri-1

Trafo Merkezleri

Trafo merkezleri elektrik enerjinin üretildiği santrallerde elektrik gerilimini yükseltmeye ve kullanım alanında ise istenilen seviyeye düşürerek güvenli bir kullanım gerçekleşmesini sağlayan istasyonlardır. Trafo merkezleri elektriğin kullanım yerinde enerjiyi istenilen seviyeye kadar düşürerek kullanım imkanı sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Enerji Nakil Hatları

Enerji nakil hatları santrallerde planlı olarak üretilen elektrik enerjisinin, santrallerden dağıtım hatlarına iletilmesini sağlayan nakil hatlarıdır. Elektrik üretim tesislerinde üretilen enerjiyi tüketim bölgelerindeki transformatör istasyonlara iletmeyi sağlar ve bu istasyonlardan da son tüketiciye elektriğin ulaştırılmasını mümkün kılar.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
enerji-nakil-hatti
aydinlatma-info

Çevre ve Yol Aydınlatmaları

Çevre ve yol aydınlatmaları tesislerin güvenliği ve gece oluşabilecek saha çalışmalarının daha sağlıklı biçimde gerçekleştirilebilmesi için kurulan santralin uygun noktaları hesaplanarak oluşturulan çalışmalardır. Kurulum yapılan santral arazisinde gerekli aydınlatma ihtiyaçları hesaplanarak buna yönelik bir çalışma gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.