İZFEN – Enerji Santralleri Mühendisliği & Tasarımı

İzfen Enerji ve Mühendislik olarak enerji santrallerinin mühendislik ve tasarım işlerini taahhüt ediyoruz. Sektörde 10 yılı aşkın mühendislik tecrübemiz ile en uygun çözümleri üreterek enerji santrali projelerini anahtar teslim yapılandırıyoruz.

Enerji Santrali Çözümleri

Dünya üzerinde yaşayan kişi sayısındaki artışla doğru orantılı olarak dünya genelinde enerji ihtiyaçlarıda sürekli olarak artış göstermektedir. Söz konusu bu enerji ihtiyaçlarını karşılamak için enerji üretimi gerçekleştirecek ve iletebilecek santraller kurulmaya başlanmıştır. Başta yenilenebilir enerji kaynakları olmak üzere çeşitli hammaddelerden enerji üretilerek tüketilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
enerji-santrali-cozumleri
kojenerasyon-3

Kojenerasyon Sistemler

Kojenerasyon, elektrik ve ısı enerjisinin aynı sistem üzerinden üretilmesidir, bu nedenle günümüz çağdaş enerji yönetimi teknikleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Kojenerasyon sistemlerde elektrik üretimi sırasında açığa çıkan ısıdan ısı enerjisi üretilerek sistemin optimum verim ile çalışması sağlanır. Böylece enerji üretimi sırasında oluşan ısı enerjisi de kullanılabilir enerjiye dönüştürülür.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Jeneratörler

Mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine dönüştüren sistemlere jeneratör denir. Enerji santrallerinde üretilen elektrik enerjisinin dağıtılması ve iletilmesinde alternatif akımlar büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Alternatif akımın üretilebilmesi için jeneratör sistemleri kullanılmaktadır. İZFEN enerji olarak, enerji santralleri tasarım ve mühendisliği kapsamında jeneratör ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretmekteyiz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
jenerator-2