İZFEN – Enerji Verimliliği Mühendisliği

İZFEN Enerji Verimliliği Mühendisliği, iş kalitesinden ve tesis faaliyetlerinden ödün vermeden daha az enerji tüketimi ile gerçekleştirilen faaliyetleri kapsamaktadır. Mevcutta var olan kaynaklarla enerjiyi daha mantıklı ve optimal seviyede kullanmayı amaçlayarak veri izleme çözümleri, geliştirme ve ilgili faaliyetlerin bütününü kapsamaktadır. Alanında yetkin mühendislerimiz ve Know-How çalışmalarımız ile enerji tüketimini azaltarak maksimum verimde çalışacak tesisler planlıyoruz.

Enerji Verimliliği Kontrolü

Enerji verimliliği kontrolü, bir işin kalitesinden ödün vermeden daha az enerji harcanarak gerçekleştirilen faaliyetler bütününü kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse bir endüstriyel tesiste üretim kalitesinde ve üretim miktarında herhangi bir düşüş yaşamadan kullanılan enerji miktarını optimum seviyeye düşürmek olarak açıklanabilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Aydınlatma Mühendisliği

Aydınlatma mühendisliği, yaşam ve çalışma alanlarının birçok noktasında gerekli olan faaliyetleri kapsamaktadır. Gelişen LED aydınlatma teknoloji ile enerji verimliliği kapsamında enerjiden tasarruf ederek uygun iç ve dış mekan aydınlatma imkanları sunulmaktadır. Enerji verimliliği çalışmaları neticesinde sıklıkla kullanılan ve son yıllarda ciddi gelişim gösteren LED teknoloji ile çok daha az enerji tüketimi ile mekan aydınlatması konusunda inovasyon yaratıyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Green Building Çözümleri

Belirli standartlar çerçevesinde yapımı gerçekleştirilen, yaşayanlara ve çevresel faktörlere standart binalara göre çok daha az zarar veren inşaat pratiklerine green building çözümleri ismi verilmektedir. Green building çözümleri çevre sorumluluğuna bağlı kalarak mevcut kaynakları en verimli şekilde kullanabilen binaların projelerini kapsamaktadır. Planlama, tasarım, inşaat, işletme, bakım ve yenileme faaliyetlerinde çevresel sorumluluk dikkate alınarak enerji verimliliği ilkelerinide detaylı olarak kapsamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Veri İzleme Çözümleri

Dünya genelinde artan nüfusa bağlı olarak enerji ihtiyaçları ve tüketimide hızla artış göstermektedir. Artan ihtiyaç ve tüketim doğrultusunda enerji verimliliği kavramı büyük önem kazanmış ve maliyetleri düşürme, çevresel faktörlerin korunması anlamında ihtiyaç duyulmaktadır. Enerji verimliliği tüketicilerin ihtiyaç duyduğu üretkenlik ve konfordan ödün vermeden daha az maliyet ile kaynaklar üzerinde gerçekleştirilen iyileştirmelerdir. Enerji verimliliği tasarrufları maksimum seviyeye çıkararak gereksiz maliyetlerin önlenmesini sağlar.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Scada Sistemleri

Scada sistemleri, tüm sahaları kontrol eden ve verileri izleyen merkezi sistemlere verilen isimdir. Scada sistemler ile tüm saha kontrol işlemleri, uzak terminal birimleri tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir. Veri toplama, ekipman durum analizi ve sayaç okumalarını gerçekleştirir. Scada sistemleri genellikle üretim, rafinaj, elektrik üretimi vb. gibi endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.