İZFEN – Konveyör Teknolojisi

Konveyör teknolojisi, endüstriyel işletmelerde özellikle ağır yüklü ürünlerin bir noktadan diğer noktaya taşınması için kullanılmaktadır. Farklı sanayi dallarında farklı amaçlar doğrultusundada kullanılabilen konveyör sistemlerinin temel çalışma prensibi ürünlerin bir noktadan diğerine kolay şekilde ulaşımını sağlamak üzerinedir. Konveyör teknolojisi ile birlikte işletmeler zaman ve iş gücü açısından ciddi avantajlar elde etmeye başladı. Konveyör bant üzerinde ürün fabrika veya üretim tesisi içerisinde istenen noktaya kolay bir şekilde gönderilebilmektedir. Böylece iş gücünden kazanç sağlanarak ulaşım konusundada zaman avantajı sağlanmaktadır.

Konveyör Teknolojisi Nerede Kullanılır?

Konveyör teknolojileri genellikle depolarda, imalat alanlarında, sevkiyat alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Üretimden çıkan ürünün hızlı ve güvenli bir şekilde depoya gönderimi, depodan sevkiyat alanına nakli veya fabrika içerisinde farklı bir alana taşınmasını sağlamaktadır. Otomotiv, Tarım, Bilgisayar, Elektronik, Gıda, İlaç, Havacılık, Şişeleme, Kimya, Paketleme ve Matbaacılık vb. birçok sektörde aktif olarak kullanılan konveyör sistemler motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Motorlu konveyör sistemlerde ürünün taşınması işlemi motorlardan alınan ivme ile otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Motorsuz konveyörlerde ise ürün kayar ruloların bulunduğu band üzerinde kolayca hareket ettirilebilmektedir.

İZFEN – Konveyör Sistem Çözümleri

İZFEN Mühendislik olarak endüstriyel işletmeleriniz için uygun konveyör teknolojisi çözümleri üretiyoruz. Ürün, sevkiyat ve fiziki imalatınız incelenerek sisteme uygun konveyör yapısını oluşturuyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.