İZFEN ENERJİ – Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisleri

Yaklaşık on yıllık bir şirket geçmişine sahip olan İzfen Mühendislik, iş hayatının dönüm noktalarında pek çok yerli ve yabancı projeye imza attı. Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründe birçok projede kurucu olarak rol oynadı. Yenilebilir enerjinin geleceğimiz olduğunun farkındayız ve üstün mühendislik tasarımlarımız ile bunu destekleyerek iş hayatımıza devam ediyoruz.

Güneş Enerjisi Santralleri

Güneş enerjisi santralleri (GES) güneşten alınan enerjiyi elektrik enerjisine çevirmek amacıyla kurulan sisteme verilen isimdir. Güneşten alınan enerji fotovoltaik modüller ve diğer ekipmanlar sayesinde elektrik enerjisi olarak depolanabilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
enerji-santrali-cozumleri
ruzgar-enerjisi-santrali-2

Rüzgar Enerjisi Santralleri

Rüzgar enerjisi santralleri, güneş enerjisinin yer yüzünde oluşturduğu sıcaklık, basınç ve nem olgularından oluşan rüzgar enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmeye yarayan ekipmanların bir araya gelerek oluşturduğu bir üretim tesisine verilen isimdir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Biyokütle Tesisleri

Biyokütle enerjisi, alternatif enerji kaynakları içerisinde büyük bir yere sahip olan ve güneş enerjisi var olduğu sürece fotosentez yolu ile karbon depolayabilen bir enerji kaynağıdır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.
biyokutle-tesisi
biyogaz-tesisi-2

Biyogaz Tesisleri

Biyogaz tesisleri, ısıma ve enerji üretmek amacıyla biyogaz üreten enerji tesislerine verilen isimdir. Biyogaz doğalgaz veya diğer yanıcı gazların haricinde hayvansal ve bitkisel atıklar vasıtası ile üretilen bir gazdır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.