2020 – Hatay 1 MW GES Arazi Uygulaması – Avrupa Birliği CFCU Projesi

İZFEN Enerji olarak Hatay’da kurulumunu üstlendiğimiz 1 MW GES Arazi Uygulaması Avrupa Birliği CFCU Projesinin geliştirme ve kurulum faaliyetleri 2020 yılında tamamlanmış olup elektrik üretimine hazır hale getirilmiştir.

Proje Kurulum Detayları

  1. Zemin Tipleri analiz edilmiş. Teknik değerlerin yeterliliğine göre Betonarme Temeller üzerine imalat tercih edilmiştir.
  2. Topografik Ölçüm ve Aplikasyon İşleri yapılmış, ardından bu ölçümler nispetinde hafriyat yarma/dolgu ve tesviye işlemleri gerçekleştirilmiştir.
  3. Topografik yerleşimleri yapılan tesislerin ENH kazıları yapılmış. Kablo, İnverter ve Trafo Merkezlerinin altyapıları oluşturulmuştur.
  4. Uygun Statik hesaplarla projelendirilmiş niteliklerde betonarme temellerin yerinde imalatları yapılmış ve taşıyıcı altyapı oluşturulmuştur.
  5. Üzerine Çelik Taşıyıcı Elemanları doğru yöntemlerle ankrajlanarak çelik taşıyıcı system örülmüş ve panel yerleşimine uygun hale getirilmiştir.
  6. Panel Yerleşimi, Kablolamaları, İnverter Kurulumları, Ölçüm ve İzleme istasyonları kurulup devreye alınarak santrallerimiz kurumların hizmetine sunulmuştur.
Proje Gücü 1.100,00 kW (1.1 mW)
Proje Adı Avrupa Birliği CFCU Projesi
Proje Lokasyonu Hatay
Devreye Alınma Tarihi 2020
PV Panel 2920 Adet 275W Polycrystal (A Grade)
İnverter 8 Adet 100KW ABB PVS100-KTL Model
Trafo Merkezi Astor
Şalt Malzemeleri Siemens ve ABB

Projeden Görüntüler

Güneş Enerjisi Santralleri (GES) Proje/Kurulum Hakkında Bilgi Alın.