İZFEN – Yenilenebilir Enerji

Dünya genelinde artan nüfusa paralel olarak enerji ihtiyaçlarıda aynı ölçüde artış göstermektedir. Buna yönelik enerji kaynaklarının daha verimli şekilde kullanılması zorunluluğu ortaya çıkmakta ve yeni enerji kaynakları arayışını beraberinde getirmektedir. Böylece yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları yenilenebilir enerji mühendisliğinin önemini bizlere göstermektedir. İZFEN Mühendislik yenilenebilir enerji sistemleri üzerinde yaptığı çalışmalar ile enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanmayı hedef olarak benimsemiştir.

yenilenebilir-enerji-2
enerji-santrali-cozumleri

Yenilenebilir Enerji Santralleri

İZFEN başta güneş enerjisi santralleri olmak üzere yenilenebilir enerji santralleri konusunda faaliyet göstermektedir. Güneş enerjisi yenilenebilir enerji kaynakları arasında en büyük yere sahip ve her gün kendini yenileyen bir yapıdadır. Yılda 200 günü yoğun güneşli geçen ve güneş enerjisi konusunda en zengin ülkeler arasında yer alan Türkiye’de güneş enerjisinden yaz, kış elektrik enerjisi üretilebilmektedir. Ülkemiz güneş enerjisi potansiyeli değerlendirilmek için oldukça değerlidir ve işletmelerin enerji giderlerini ciddi oranda düşürebilecek bir yapıya sahiptir. Bu derecede zengin bir yenilenebilir enerji kaynağına sahip olmamıza karşın sadece %2.5 oranında bir potansiyeli kullanmaktayız. Kurulacak güneş enerjisi santralleri ve yenilenebilir enerji tesisleri ile ülkemiz enerji ihtiyacının büyük bir kısmını güneşten aldığımız verim ile elde edebiliriz.

İZFEN Yenilenebilir Enerji Mühendisliği

İZFEN Mühendislik yenilenebilir enerji sektöründe inovasyon yaratmak ve bilinci arttırmak üzerine Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının geleceğimiz olduğunu biliyoruz ve buna yönelik çalışmalarımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Yenilenebilir enerji konusunda alanında yetkin mühendislerimiz, Ar-Ge çalışmalarımız ve Know-How bizlere inovasyona taşıyor.

yenilenebilir-enerji-muhendislik